"Vědí o nás. Vidí, jak jíme z prázdných talířů
a pijeme z prázdných sklenic..."

...a přesto jsme stále neviditelné...

P3

10 nejběžnějších chybných tvrzení o poruchách příjmu potravy

13. září 2010 v 17:05


Mladá slečna jménem Kat na svém videoblogu (youtube) zveřejňuje své osobní zkušenosti s těmito chorobami. Vřele doporučuji každému, komu nevadí trocha angličtiny...

Samira: Vážila 34 kilo a radila, jak hladovět

11. května 2010 v 21:04

an1
"Byla jsem modelka pro anorektičky," vypráví Brtika Samira Jay (18), která se léčí z mentální anorexie. Na internet dávala fotky, které sama nafotila, když vážila jen 34 kilogramů!

Nechce se věřit jejím slovům! Svým šokujícím - pro ni ideálním, či snad stále ještě tlustým? - autoportrétem vyzáblého ženského těla chtěla inspirovat vrstevníky k tomu, aby také hladověli! V době, když se pouze v prádle fotila před zrcadlem, vážila Samira pouhých 34 kilo!
Hladověla na internetu
Bylo jí jenom 12 let, když začala navštěvovat internetové stránky o hubnutí. Právě na nich se také naučila triky, jak oblafnout rodiče i lékaře, aby nic nepoznali. "Netrvalo to moc dlouho.
Mezi komunitu anorektiček a anorektiků jsem zapadla velice rychle. Začala jsem dělat modelku, ukazovala jsem ostatním dívkám, jak hubnu," svěřila Samira britskému listu Daily Mirror. "Vzájemně jsme se v hubnutí podporovaly," líčí dívka, která má dnes už snad to nejhorší za sebou.
Voda, žvýkačky a sáček křupek na dva týdny.
Samira jedla tak málo, že jí sáček křupek vydržel dva týdny. Pila litry vody a chutě zaháněla žvýkačkami. Dívka trpící chorobným hubnutím na to byla pyšná! Bolesti z hladu, které vycházely z útrob jejího těla, měla ráda. Připomínaly jí totiž, že hubne.
Peklo hubnutí, neustálého kontrolování ručičky váhy a momentů, kdy jí nad talířem jídla jakýsi hlas v její hlavě neustále opakoval 'jsi tlustá, nejsi dost dobrá', trvalo dlouhé čtyři roky. Přestože se přidávaly s hladověním spojené problémy - slabost, únava, závratě, vypadávání vlasů, Samira jíst odmítala. Až nakonec skončila v nemocnici, dva měsíce byla v izolaci, a přestože jí lékaři varovali, že je její organismus na pokraji život ohrožujícího kolapsu, stále odmítala jíst. "Jedno sousto sendviče jsem žvýkala půl hodiny," popisuje zoufalé stavy Samira.

Vlastní fotky ji šokovaly
Když byla už jen kost a kůže její bodymass index na kritických 13 bodech (optimální BMI je pro
an2
zdravého člověka 19 až 25), vyfotila se ve spodním prádle a fotku vyvěsila na internet. Příspěvky od dívek, které jí záviděly její vyhublou postavu, jí v momentu otevřely oči. "Okamžitě jsem fotku stáhla a celý svůj profil jsem dokonce smazala. Udělalo se mi z toho totiž špatně," líčí Samira své prozření.
Samira nyní váží 54 kilogram, dokáže být se svým štíhlým tělem spokojená a radovat se ze života. Studuje informační technologie na univerzitě v Newcastlu a na internetu se snaží osvětou bojovat proti anorexii a morbidnímu hubnutí.


zkopírovano odtud

Je to o touze zůstat malou holčičkou...

6. května 2010 v 13:54

I muži mají anorexii

21. dubna 2010 v 23:14
Možná očekáváte další z řady článků, které budou zdvihat varovně prst nad vzrůstajícím počtem anorektiček a upozorňovat vás na nebezpečí, které na ženy z této strany číhá. Jenže situace se jeví jinak. Poruchy příjmu potravy nečíhají jen na ženy, ale i na muže.

Dopis od An(n)y

13. dubna 2010 v 20:32
Dovol mi představit se. Jmenuji se, nebo jak mě nazývají lékaři a jiní, Anorexia. Moje celé jméno zní Anorexia Nervosa, ale můžeš mi říkat Ana. Myslím, že se můžeme stát dobrými partnery. V blízké budoucnosti do tebe budu investovat hodně svého času a totéž očekávám od tebe.

Přehled zdravotních potíží spojených s PPP

13. dubna 2010 v 20:29
Mentální anorexie a její následky:

ma


Mentální bulimie a její následky:

mb

Obecné info

13. dubna 2010 v 20:24
Poruchy příjmu potravy

Jde o okruh onemocnění, kam patří mentální anorexie (odmítání jídla), bulimie (záchvaty přejídání a zvracení) - a také přejídání spojené s jinými psychickými poruchami, například se stresem. U poruch příjmu potravy (zkráceně ppp) jsou typické obavy z tloušťky, manipulace s jídlem, sloužící ke snížení hmotnosti a zkreslené vnímání vlastního těla.
Jde o psychická onemocnění. To znamená, že chování spojené s anorexií či bulimií není od určitého stádia nemocný člověk schopen ovládat a tedy se i sám bez pomoci druhých nemoci zbavit.
Nemoc bývá doprovázena ztrátou zájmu o kontakt s vrstevníky (především u anorexie), nesoustředěností a náladovostí. Středem zájmu se stává jídlo a vlastní postava.

 
 

Reklama
It's just my way of beauty...