"Vědí o nás. Vidí, jak jíme z prázdných talířů
a pijeme z prázdných sklenic..."

...a přesto jsme stále neviditelné...

Sushi

29. května 2010 v 11:37 |  Lifestyle

Je tu víc než tisíc let

Vznik sushi ovlivnilo spoutání asijského kontinentu buddhistickou vírou, která důsledně omezuje konzumaci některých druhů masa. Jednou z možných alternativ se pak stávají ryby, které se jíst Sushi má více než tisíciletou tradici. Klikněte pro zvětšení!smí. První zmínku o sushi máme už ze 7.století! Možná vás překvapí, že slovo sushi překládáme z originálu jako "kyselá rýže". Není ale třeba se ničeho obávat, původ tohoto slova má rovněž dlouhou historii. Hovoří se v něm o speciálně kvašené rýži, která se využívala k minulosti k fermentaci ryb. Rýže se pak už nekonzumovala, pouze takto připravené ryby šly do prodeje. Náhodně se pak přišlo na to, že tato kombinace dohromady výborně chutná, a sushi bylo na světě. Ve 20.letech 19. století se díky muži jménem Hanaya Yohei definitivně ustoupilo od složité přípravy z kvašené rýže. Postupem času si každá část Japonska vymyslela svůj vlastní způsob, jak sushi připravit, a některé z těchto receptů se používají dodnes.

Dietní a zdravé

Sushi, pokud je dobře připraveno, má pro nás velkou hodnotu jakožto zdroj živin. V prvé řadě se jedná o mastné kyseliny, dále pak jód, proteiny, uhlovodany, vitamíny a minerály typické pro mořské plody. Je vhodné i pro dietní stravu, neboť je nízkokalorické a tuky se také při přípravě nepoužívají. Pozor na neodborně připravené sushi! Syrová ryba může způsobit průjmy nebo otravu, popř. nákazu jinými menšími parazity. V neposlední řadě si před konzumací sushi dobře prohlédněte. Každý kousek pro vás připravil kuchař vlastnoručně a je jakýmsi vyjádřením jeho životního stylu. Ne nadarmo proto bývají kousky sushi považovány za ukázky uměleckého díla. 

Jak se sushi správně jí?

U většiny druhů sushi tvoří základ syrové ryby, popř. krevety, chobotnice nebo sépie. V takovém Každý kuchař považuje své sushi za umělecké dílo. Klikněte pro zvětšení!případě vložíme sushi do úst tak, aby se maso dotklo jazyka jako první. Tak máme možnost posoudit čerstvost ryby. Můžeme se setkat i s jinými typy sushi, kde základ tvoří zelenina (mrkev, avokádo, okurka, listový špenát), či houby nebo dokonce mango. Tyto typy ale nemají s původním pokrmem příliš společného. Skuteční znalci sushi nepoužívají při konzumaci ani oblíbenou sójovou omáčku, ani typickou pálivou omáčku wasabi. Zastírají prý pravou chuť pokrmu. Skvělou zprávou pro ty, kterým dělá problém konzumace asijských jídel hůlkami je, že se při pojídání sushi neprohřešíte se proti etiketě, když jej pouze lehce uchopíte mezi palcem a ukazováčkem a vložíte do úst.

Rýže je základ

Rýži najdeme ve všech druzích sushi s výjimkou "Sashimi Sushi", kde základ tvoří jen nakrájená ryba. Jedná se o krátkou speciální japonskou rýží, která se dobře lepí a drží tvar. Někdy se používá i tzv. rýže divoká. Do rýže se přidá rýžový ocet, sůl, cukr, eventuálně saké. Tato náplň musí mít při přípravě pokojovou teplotu. Ve většině druhů sushi, s výjimkou "aburi stylu", kde se ryba po jedné straně griluje, je obsažena ryba syrová. Nejvíce se cení tučné plátky tuňáka, zvané "toro". Mimo tuňáka se ještě v sushi setkáme s makrelou, lososem, úhořem nebo chobotnicemi, krabi, garnáty, olihněmi nebo dokonce škeblemi.

Pozor na wasabi!

Sushi můžete klidně jíst rukama. Klikněte pro zvětšení!Jedná se o tradiční ostrou pastu, připravenou z kořene rostliny wasabi. Můžeme se setkat i názvem "namida", neboli česky slzy. Má také silné antibakteriální účinky, díky nimž pomáhá snižovat riziko otravy. Pozor na imitaci wasabi z křene, hořčičného prášku a zeleného barviva, která se podává v levných restauracích. K sushi se ještě podává zázvor, nakládaný na sladko, který podpoří trávení.
Text: Zuzana Veselá
Foto: www.wordpress.com, http://emyln.blogspot.com, www.kushitei.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sweetminor-girl sweetminor-girl | Web | 29. května 2010 v 16:10 | Reagovat

ahojky ,založila jsem si nový blog a byla bych ráda kdyby jsi si změnila mou adresu blogu na : http://sweetskinny-girl.blog.cz/ Budu moc ráda taky si tě přidám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
It's just my way of beauty...