"Vědí o nás. Vidí, jak jíme z prázdných talířů
a pijeme z prázdných sklenic..."

...a přesto jsme stále neviditelné...

Podmáslí

31. května 2010 v 18:06 |  Lifestyle
žena, blondýna
Mnohým z Vás je jistě známo, že podmáslí je chutný a našemu zdraví prospěšný nápoj, pozitivně ovlivňující trávení. Ale co víc, při vnějším používání posiluje také pokožku.


Podmáslí - o co vůbec jde

Podmáslí je odpadní produkt při výrobě másla. Ale nelekejte se, i přesto je velmi hodnotné. Využívali ho už staří Egypťané, Indové a Babyloňané před 4 500 lety. Nepoužívali ho ovšem jen jako nápoj, ale také jako elixír krásy při koupání.

Podmáslí - co obsahuje

Podmáslí obsahuje jen 0,5% tuku, čímž se řadí k ideálním potravinám. Pokud se tedy potřebujete zbavit nadbytečných tuků na těle, pijte podmáslí.

Vhodné pro náš organismus jsou také bílkoviny, tělo jich dokáže zpracovat až 85%. Podmáslí přispívá svými aminokyselinami k výstavbě svalů a buněčných stěn.

Další složkou, kterou v sobě podmáslí ukrývá je vápník vhodný při potížích s osteoporózou a zaručující tvrdé kosti a zdravé zuby.
V podmáslí se nachází až 2 x více lecitinu než v plnotučném mléce. Jak je známo, lecitin udržuje mozek v kondici a posiluje nervy.

Podmáslí - dodavatel energie

Sklenka podmáslí Vám dodá novou dávku energie. Je nejlepší okolo jedenácté hodiny dopoledne, ale na nohy Vás postaví i po poledni. Při pravidelné konzumaci je podmáslí výbornou prevencí proti srdečním a cévním chorobám.

Podmáslí - čistá a zdravá pleť

Pokud máte pocit, že je Vaše pleť na obličeji citlivá a suchá, dopřejte ji dávku podmáslí. Ráno si s ním jemně umyjte tvář a opláchněte vlažnou vodou.

Podmáslí - tělo po opalování

Jestliže jste citlivým partiím svého těla (dekoltu, nosu či tvářím) dopřála mnoho sluníčka, pomůže vám maska z podmáslí a tvarohu. Zbaví Vás zarudnutí a pocitu napětí pokožky.

Podmáslí - otoky na nohou

Dlouhé stání, a to obzvláště v teplém počasí, zapříčiní otoky na nohou, čímž dochází k nedostatečnému proudění tekutin. Jedním z řešení jsou studené zábaly z podmáslí.Podmáslí mohu jedině doporučit. Pár doušků spolehlivě zažene menší hlad, je zdravé, navíc mi moc chutná a 100ml obsahuje průměrně pod 40kcal ;).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
It's just my way of beauty...